Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 65 [ 962 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk2 GTI] GOLF GTI mk2 by B_O_N_K
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Witam :)

Właśnie postanowiłem opisywać historię i zmiany jakie zachodziły, zachodzą i będą zachodziły w moim Goferku. Po co mam zamiar to robić? Po to aby nie zapomnieć jak kiedyś wyglądało autko i co się w nim zmieniło od czasu gdy go kupiłem.

No i oczywiście po to aby usłyszeć (a raczej przeczytać) Waszą opinię o autku oraz przeczytać ewentualne rady i propozycje co w nim zmienić, ulepszyć ;)


No więc decyzję o kupnie samochodu podjąłem w styczniu 2005r. Bez wątpienia miał być to Volkswagen ;) Dlaczego? - ponieważ Volkswageny niemal od zawsze mi się podobały a Golf moim zdaniem ma "to coś", dzięki czemu nie można go porównać do rzadnego innego samochodu.
Poza tym w rodzinie już był (i nadal jest) Golf mk2 1.6 (PN). Kupiłem go wcześniej (13.03.2003r) "na spółkę" z bratem, więc Golfik był już po części "sprawdzonym" autkiem.

Jednak pomimo wszystko postanowiłem rozejrzeć się za Corrado. Niestety miałem ograniczone fundusze na kupno autka (ok 10tys) tak więc pożegnałem się z wizją zakupu Corrado. Za dobry egzemplarz VR6 lub 2.0 16V (inne nie wchodziły w grę) trzeba było dać sporo powyżej 10tys.
Więc na 100% postanowiłem zakupić Golfa. Jakoś nigdy nie byłem fanem diesli więc postanowiłem szukać dobrze utrzymanego GTI 16V. Niestety okazało się łatwiej powiedzieć niż zrobić. Szukałem w ogłoszeniach, na Allegro itd - 16V trafiały się rzadko, do tego cena albo była kosmiczna albo stan wymagał wpakowania drugie tyle kasy aby autko jakoś wyglądało i jeździło. Tak więc moje poszukiwania rozszeżyły się do poszukiwań ogólnie wersji GTI. Z tym też nie było za cudownie. Już zaczynałem wątpić i powoli rozglądałem się za jakimś Passatem, jednak też nic w rozsądnej cenie nie mogłem znaleźć. Troszkę się przez to wnerwiłem ale, na przekór namowom brata na wersję GT, postanowiłem że innego autka niż Golf GTI nie kupię.

No i udało się znaleźć dosyć ciekawy egzemplarz w rozsądnej cenie :) Tego samego dnia, w którym natknąłem się na ogłoszenie na Allegro, pojechałem obejrzeć autko ;) Ponad 100km w jedną stronę ;)

Jak się okazało było warto ;) Fakt że nie był to ideał ale jego stan mnie zadowolił, do tego jazda nim zrobiła na mnie nie małe wrażenie i tego samego dnia (13.02.2005r) za cenę 7500PLN stałem się szczęśliwym posiadaczem Volkswagena Golfa GTI :)

Oto zdjęcia zrobione kilka dni po zakupie autka:

Image

Image

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 29 Gru, 2006, edytowano w sumie 17 razy


_________________
Projekty:
mk2 GTI
Corrado G60
Corrado VR6 SLC
Passat B5 2.8 V6 4Moion

Image
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
VW User
VW User

Rejestracja: Pią 17 Wrz, 2004
Posty: 71
Skąd: NO/SKL
szczerze...trzeba sie brac do roboty...na glebe go i felge zmienic i po sprawie cfaniak


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Poolger napisał(a):
szczerze...trzeba sie brac do roboty...na glebe go i felge zmienic i po sprawie cfaniak


Spokojnie ;) Tak wyglądało autko kilka dni po kupnie ;)

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
W pierwszym tygodniu po zakupie autka wymieniłem olej i pasek rozrządu. Nie długo później wymieniłem świece (3-elektrodowe NGK).

Autko miało za sobą już nieco delikatnych przeróbek: grill bez znaczka, lampy przednie z krzyżem, położoną tylną wycieraczkę, sprężyny progresywne (-35/-35) oraz założone szerokie zderzaki (z fabryki wyjechało na wąskich).

Niestety było też troszkę minusów: najważniejsze to niemal zupełnie zużyte przednie amortyzatory; przednie błotniki do lakierowania (jeden zarysowany, drugi ostrzej przyrdzewiały); doły zderzaków do lakierowania pod kolor nadwozia; nie za ciekawe felgi, z których powoli zaczynał łuszczyć się lakier; opony o "baloniastym", zbyt dużym profilu nie grzeszące bogactwem bieżnika; nie działające niektóre funkcje MFA; dokładka zderzaka której poszczególne części nie miały za dużo ze sobą wspólnego, hehe :)


W miarę szybko wymieniłem przednie amortyzatory na olejowe Delphi - nie miałem zbyt dużych funduszy więc nie mogłem kupić nic lepszego.

Następnie zacząłem oszczędzać kasę na lakierowanie błotników i zdzerzaków oraz powoli zacząłem rozglądać się za ciekawszymi felgami. Początkowo miały to być 16" ;)

Jak się później okazało, niepotrzebnie rozglądałem się za felgami, ponieważ... "przyszły" do mnie same :) Pewnego pięknego kwietniowego dnia nadkręciło się dwóch gości, którzy koniecznie chcieli się ze mną wymienić na felgi, ponieważ ich 15" były "za ciężkie" i ich Toyota Corolla "nie dawała rady ich ciągać" :o Mi to było jak najbardziej na rękę i bez rzadej dopłaty stałem się właścicielem 15" Borbetów z oponami 185/55R15 ;)

Dzięki nim w zauważalny sposób poprawił się wygląd autka ;)

Image

Image

Tak więc teraz priorytetem stało się oszczędzanie na lakierowanie błotników i zderzaków.

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 3 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
No więc dzielnie oszczędzałem kasę na lakierowanie... aż pięknego czerwcowego poranka (13.06.2005r) jechałem do pracy i spotkałem na swej drodze żółtego Renaulta Megane Coupe, którego kierowca wpadł na skrzyżowanie niczym Chołowczyc :oo (oczywiście nie obrażając Chołowczyca) i nie zmieścił się na swoim pasie, zatrzymując się na moim Golfiku ;( W pierwszej chwili chciałem kierowcę Megana nieco pouczyć fizycznie jak powinno się jeździć :< ale jadący ze mną znajomy mnie uspokoił ;)

A oto zdjęcia ze stłuczki (na jednym z nich widzimy nawet sprawcę, który z inteligentną miną zastanawia się nad tym co właśnie zrobił)

Image

Image

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 06 Maj, 2005
Posty: 248
Skąd: Słupca Wielkopolska
Gadu-Gadu: 0
Auto: MK3 GTI EDITION
No to teraz znalazło się sianko na lakierowanie itp. ;)



_________________
Meine wagen... VOLKSWAGEN ;)
http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1993
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
radek_GT3 napisał(a):
No to teraz znalazło się sianko na lakierowanie itp. ;)


No dokładnie ;) chociaż wolałbym w normalny sposób polakierować auto.

Tak czy inaczej Megane było ubepieczone w PZU więc o problemy z wypłatą odszkodowania mogłem się nie obawiać ;) Kilka dni po stłuczce przyjechał miły pan z PZU aby oszacować szkodę.

Oto co zobaczył:

Image

Image

Image

Chyba zrobiło mu się szkoda autka i przyznał że podoba mu się Golfik. Sam doszukiwał się co można zaliczyć do uszkodzeń :ok: i pozapisywał takie rzeczy że sam się zdziwiłem :o Pozostało mi tylko czekać na dokładne oszacowanie szkody i wypłatę pieniędzy. Po niecałym miesiącu :[ z kasy PZU zostało mi wypłacone 2970zł odszkodowania yupii

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Jako że lubię grzebać się przy autku a kolejka u lakiernika była ogromna (póltora miesiąca) postanowiłem powymieniać uszkodzone elementy samemu (a raczej wspólnie z bratem, który pomagał mi przy tym) i autko postawić do lakiernika tylko w celu pomalowania ;)

I tak najpierw poodkręcałem wszystko co uszkodzone:

Image

Image

Tak więc nowe zostało założone:
- maska
- zderzak przedni z belką
- grill
- halogeny w zderzaku
- kierunkowskazy
- błotnik prawy
- zamocowanie lampy
- pas przedni

Przy okazji wymieniłem kierunkowskazy w błotnikach i antenę oraz zakonserwowałem wszystko co się da aby uchronić się przed rdzą ;) i autko wyglądało mniej-więcej tak:

Image

Image

Początkowo przez kilka dni jeździłem z normalnym grill'em, bo właściwy, zakupiony na Allegro, podróżował właśnie pocztą polską.

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 3 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
SUPER TOPIC wszystko fajnie opisane! Fajnie byloby gdyby reszta tez podzielila sie fotkami z budowy swoich aut.



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
noname napisał(a):
SUPER TOPIC wszystko fajnie opisane! Fajnie byloby gdyby reszta tez podzielila sie fotkami z budowy swoich aut.


Dzięki :) To z pewnością nie koniec historii - mam jeszcze "troszkę" do opisania ;)

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 25 Mar, 2004
Posty: 768
Skąd: z wersalki :)
Gadu-Gadu: 2726778
Auto: Audi S3 8L
Bardzo fajnie !! ja jak bede mial cos wiecej zrobione to tez zalorze taki topic poki co to nie ma sensu :)



_________________
AUDIS3
Image
Offline
 Profil    2726778
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Oczekując w kolejce na wizytę u lakiernika postanowiłem wymienić szklanki w silniku, ponieważ nieco za głośno cykały. Zdarzało się że dadzą o sobie znać nawet na rozgrzanym silniku. Jako że mechanikiem nie jestem i nie mam za dużego doświadczenia więc postanowiłem sam ich nie wymieniać.

Po wymianie szklanek pierwsze co mnie zdziwiło to to, że odczuwalnie poprawiła się dynamika silnika - zaczął ładnie ciągnąć od samego "dołu" :ok: Co więcej mile mnie zaskoczyło zużycie paliwa - niemal o litr niższe niż na "kłapiących" szklankach yupii

Niestety zdjęć z wymiany szklanek nie posiadam :smutny:


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
W między czasie wymieniłem też radio. W miejsce seryjnego Beta VW zagościło SONY CDX7850R.
Cudem techniki nie jest ale ma dwie pary wyjść na wzmacniacz, sterowanie subwoofer'em, zmieniarką, mini disc'ami, wejście na pilot, w miarę duży, czytelny wyświetlacz i co najważniejsze gra płynnie nawet na naszych dziurawych drogach ;) Poza tym audiofilem nie jestem i wystarczy mi ono w zupełności, tym bardziej że jak na razie porusza jedynie dwa głośniki Pioneer'a (120W) umieszczone w drzwiach ;)

Image

Cdn... ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 26 Mar, 2004
Posty: 430
Skąd: Zambrów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi S3 1.8T 330KM
a nolnejm sprzedawał tak autko ze by nie sprzedac ja miałem nadzieje ze nie sprzeda a tu jednak sprzedał :( w tedy zrobiło mi sie nawet troszke szkoda bo zaczoł juz nad nim pracowac i autko zaczynało naprawde fajnie wygladac ;) No ale z upływem czasu widze ze zmiana własciciela zle mu nie zrobiła ;) Fakt faktem te GTI naprawde fajnie przyspieszało/przyspiesza ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 23 Lis, 2005 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 81
Skąd: Nowogród Bobrz.
heh nie wiedzialem ze to fura nolnejma... :) jak tak to tym lepiej ze zostala w rodzinie vwzone :)



_________________
GTI 8v 112ps
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 65 [ 962 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe