Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 1 z 4 [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [mk3 TDI 231ps i 420Nm ] by aw69
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 12 Maj, 2005
Posty: 20
Skąd: Zambrów
MODEL: VW Golf 3, rok produkcji 1994

Modyfikacje


Silnik: pierwotnie silnika 1Z 90KM, obecnie ALH tez 90 KM, duze turbo GT22.
Układ dolotowy: FMIC customowy caly z alu dolot z kwasa fi 50mm
Układ wydechowy: Downpip 3 cale, reszta 2,5 cala przelot zakonczony przelotowym tłumikiem by Eltec

Układ wtryskowy: Pompa wtryskowa 11mm, wtryski hybrydy 230cc

Elektronika: pierowotnie ECU 8 bitowe, obecnie 16 bitowy ECU z silnika AFN

Układ napędowy: przednia oś, skrzynia biegów seryjna z silnika 1Z, sprzegło SACHS z modelu VR6 średnica 228mm

zawieszenie: Amortyzatory GT Cupline sprezyny JAMEX - 40mm

Pozatym seria pakiet GT, tył lampy IN pro. przod In pro xenon, Koła 17 calowe porsche look polerowane, wnetrze zegary z MFA, fotele Recaro kierownica Audi S4, nakldki na pedaly audi TT, elektryczne szyby, szyberdach.

PODZIĘKOWANIA: dla kolegi Rogalloti, Dirmy Daigtronik mojej dziewczyny, znajomym i wszystkim którzy przyczynili sie do stworzenia auta.



2 lata temu padla deycyzja o zakupie auta mial to byc golf 3 generacji, koniecznie chcialem benzyne z silnikiem AAA 2,8 badz ABF 2,0 16V, jednak wszystko potoczylo sie innaczej i niebawem stalem sie szczesliwym posiadaczem golfa z silnikiem diesla 1,9 TDI i mocy 90 KM :) po zakupie oprzytomnialem i mowie co ja najlepszego zrobilem kupilem diesla, nie powiem auto prezentowalo sie okazale swieze na niemieckich tablicach jeszcze model GT TDI 3d, kola 16 calowe obnizony cale zawieszenie FK, prowadzil sie bajecznie ale pod pedalem troche malo, jedyny fakt jaki mnie pocieszal to niskie spalanie.
mniej wiecej tak wygladal po zakupie, oprocz przednich reflektorów:


Image

Po sledzeniu tematow na roznych forach podjelem decyzje ze cos trzeba z autem zrobic zeby troche szybciej zaczelo jeździc padla decyzja na zmiene wryskiwaczy od 110 konnej jednostki, oraz program, ale najpierw auto zostalo shamowane jako 11 letnia seria pokazalo 86,9 KM i 196,2 Nm :) (szatan jakich malo :) ) po zamontowaniu wtryskiwaczy i wycieciu katalizaora bylo juz lepiej 100 KM, pierwszy soft zdecydowalem sie zrobic u kolegi Uysego i tu wielkie rozczarowanie auto dymi i tylko nędzne 110 KM :( i ani konia wiecej, zrezygnowany kompletnie moj tuner tez juz nic nie mogl poradzic mialem juz sprzedawac auto jednak zdecydowalem sie na wizyte w diagtroniku gdzie zostalem potraktowany bardzo milo i pookierownany wlasciwa droga w pogoni za mocą, dzięki nim auto ma dzis tyle mocy ile ma :) Potem poszedlem juz ostro turbo od 130 KM ecu 16 bitowe, za wczasu zmienilem rowniez sprzeglo na nowe SACHSA z VR6, pierwsze strojenie 130 KM ponad 300 Nm bylem juz zadowolony auto śmigalo pieknie zero dymu, ale jak to wiadomo w miare jedzenia rósł apetyt chcialem ciagle wiecej. Po kontakcie z kolega Rogalotti padla decyzja na zmiane wtryskiwaczy na nowych hybrydowych 230cc, i przerobka mojej starej pompy na 11, kolejne strojenia w diagtronku nastawialem sie juz na jakies 170 KM, no ale niestety tylko nędzne 150 KM i nic wiecej nastal wielki kryzys nie mialem pojeci dlaczego nie dalo sie przeskoczyc tej mocy dluzszy czas jeździlem na takim setupie 150 KM 364 Nm, w miedzyczasie wymiana fmic na jeszcze wiekszy customowy i caly dolot z kwasa kolektor ssący z PD. potem nieszczęsne wałki od kolegi Evolutiona które okazaly sie kompletna porażka :) ale po wymianie popychaczy na nowe autu nagle ni stad ni zowąd przybylo 15 KM i podskoczyl ładnie moment obrotowy (tu podziekowania dla kolegi Roba555 :) ) Po jakims czasie obstawilem ze moje pompa wtryskowa jednak nie jest tak wydajna jak byc powinna, zakupilem pompe ori 11 z new beatla ALH, troszke rzeźby kilka cennych informacji i porad od Piotrka z Lublina (podziękowania dla niego równiez) i w moim 1Z siedziala juz piekna pompa 11mm, auto dostala takiego kopa ze szok, potem strojenie pod ta pompa i hamowanie u kolegi Rogalloti auto jak nigdy dysponowalo moca 180 KM i moment 400 Nm bylem juz zadowolony, lecz auto dymilo - zdecydowania brakowalo powietrza, nastal okres zimowy zaczelo sie od zmiany turbo na gt22 a skoczylo sie na zmianie silnika na duzo swiezszy ALH z tej racji ze moj 1Z mial juz ponad 300 tys przebiegu, praktycznie cala zime auto nie jeździlo 3 trefne turbiny w koncu 4 okazala sie dobra, potem wydmuchana uszczelka pod glowica przez moja glupote, tak doczekalem wiosne ciagle dlubanina w garazu, potem strojenie nowy silnik GT22, wskaznik EGT, pomyslalem ze jak bedzie okolo 190 KM to juz bede zadowolony ale to co zmajstrowal kolega Rogalloti przeszlo moje najsmielsze oczekiwania, a oto wykres, dodam ze to jeszcze nie koniec zostalo troche zapasu wiec mysle ze niebawem bedzie jeszcze troszke wiecej:
Image


A oto kilka fotek z roznych setupow i modow:

http://vwzone.pl/image.php?id=26618
http://vwzone.pl/image.php?id=36851
http://vwzone.pl/image.php?id=36855

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Ostatnio edytowany przez aw69 Nie 01 Lip, 2007, edytowano w sumie 2 razy

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
ty juz wiesz co ja o tym mysle... piekne auto.. i jescze piekniejsza moc....
chyle czoła stary



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Sty, 2007
Posty: 2338
Skąd: VWLKP
Gadu-Gadu: 7698529
Auto: Fabia NJ MC MY17
Niczemu sobie ten Guferek ;) Wszystko ładnie, fajnie opisane ;) Poszanowanie za włożoną pracę i serce :ok:


PozdróVWki ;)



_________________
...Kein scheiße Tuning - Nur Klasisch...

2007: IST Jarocin-Kotlin, 4.Cult-Style Saisonauftakt, 12.Internationales VW Blasen - EuroSpeedway Lausitz
2008: 5.Cult-Style Saisonauftakt
2009: 2.Wolfsgruppe VAG Event
2010: 7.Cult-Style Saisonauftakt
Offline
 Profil    7698529
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
FAKIR
FAKIR
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 03 Lis, 2006
Posty: 1767
Gadu-Gadu: 7752780
Skype: Lookazv6
Auto: Golf mk2/audi diesel wagon
Pięknie pięknie,ciekawe jak to zasówa :-D chetnie bym się przejechał :D wielkie brawa za wkład i wytrawałość,autko dyskretne,ale pozory pewnie nie jednego zmyliły, wilczek w skórze owieczki jak to mówią :) Pozdrawiam



_________________
Kupie Mille Miglie Chronos w 16"
Image
Offline
 Profil    7752780 Lookazv6
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
Uhonorowany Medalem
Uhonorowany Medalem
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 21 Sie, 2004
Posty: 5279
Skąd: Worthersee
Gadu-Gadu: 1197028
Auto: Golf VI R STG4
lookazv6 napisał(a):
Pięknie pięknie,ciekawe jak to zasówa :-D chetnie bym się przejechał :D wielkie brawa za wkład i wytrawałość,autko dyskretne,ale pozory pewnie nie jednego zmyliły, wilczek w skórze owieczki jak to mówią :) Pozdrawiam


chciałbym zobaczyc pojedynek twoj z aw69... oczywiscie w mk2 :)



_________________
Pozdrawiam
Kevin

K-SYSTEM Car Detailing - Korekty lakieru, powłoki ceramiczne oraz kwarcowe, renowacja tapicerek skórzanych, wyciąganie wgnieceń PDR, pranie i czyszczenie tapicerek materiałowych. Pracuje na najlepszych kosmetykach dostępnych na rynku: powłoki ochronne i hydrofobowe Gtechniq, kosmetyki Swissvax, Zymol, Gliptone itd. ZAPRASZAM! Sprawdź mnie : https://www.facebook.com/Ksystem1


Image
Offline
 Profil    1197028
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
FAKIR
FAKIR
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 03 Lis, 2006
Posty: 1767
Gadu-Gadu: 7752780
Skype: Lookazv6
Auto: Golf mk2/audi diesel wagon
a no kiedyś to napewno :-D



_________________
Kupie Mille Miglie Chronos w 16"
Image
Offline
 Profil    7752780 Lookazv6
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
VW Zone member
VW Zone member
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 24 Kwi, 2005
Posty: 3054
Skąd: poznań,słupca
szacuneczek.. niezla historia mocy... a nadal glod mocy jest?


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
Admin of Vw Zone
Admin of Vw Zone
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 08 Kwi, 2004
Posty: 7849
Skąd: Głogów
Gadu-Gadu: 2356976
Auto: Cupra 4x4 ????
to sie ceni yupii ile km/nm ma najmocniejsza pompa w polsce?? i jak z trakcja? mierzyles go, chocby stoperem? mozna by nagrac film z jazd, bo masakrator nieziemski!



_________________
Modyfikacje TDI i nie tylko! ZAPRASZAM!

Image
Było A3, Mk2,Mk3 TDI+, Mk3 20VT...
Offline
 Profil    2356976
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 22 Lis, 2005
Posty: 30
Skąd: GLI(VW)ICE
Cudowne mody silnika jamajama !Tez bym tak chcial!A co do najmocniejszej pompy to chyba a3 z compsportu moze byc mocniejsze ale glowy nie dam!Nalezy jednak pamietac ze golf 3 jest lzejszy od a3 wiec wyobrazam sobie jakiego musi miec buta!Stary mam nadzieje ze bedziesz na majowce i mnie przewieziesz ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 17 Kwi, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 12 Lip, 2005
Posty: 154
Skąd: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0
Auto: MKIII GTI US Edition, MKI caddy (w budowie)
Szacunek za wytrwałość !! 210 KM w diesel-u i prawie 440Nm w MKIII ,jak to musi zapier... :oo



_________________
Moje MKIII US G T I Edition=> viewtopic.php?t=33810
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 18 Kwi, 2007 
VW Zone Master
VW Zone Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 31 Paź, 2006
Posty: 1016
Skąd: dolny śląsk (LUBAŃ)
Gadu-Gadu: 3644946
Auto: Passat B5 FL, TDI 130 Ps (highline)
ładny golfer i ładna moc ja też bym tak chciał powodzenia w dalszych modach



_________________
Rothenburg '07,Bautzen '07,Blasen Lausitz '07
Rothenburg '08,Blasen Lausitz 08,LMS '08,
Rothenburg '09,LMS 09
Rothenburg '10,II VAG Meeting Bielawa 15-16.05.2010,Underground Tuningtreffen Goerlitz'10,
Wolfsgruppe VAG EVENT III - 2-4 lipca 2010,LMS 10,CultOberfest 2010
Rothenburg '11,Wolfsgruppe VAG EVENT IV - 1-3 lipca 2011,LMS 11
Rothenburg '12,Underground Tuningtreffen Goerlitz'12,Wolfsgruppe VAG EVENT V -29-1 lipca 2012


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000595888991
Offline
 Profil    3644946
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 18 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 26 Mar, 2004
Posty: 430
Skąd: Zambrów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi S3 1.8T 330KM
Te auto na 1 i 2 biegu trakcji nie ma...
Jezdzi bardzo ale to bardzo przyjemnie...
Audi A3 juz dawno nie jest najmocniejsze.... Jest Cordoba ponad 230KM i Aligatora Octavia tez ponad 230KM.....
U aw69 wiem że to jeszcze nie do konca koniec ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 18 Kwi, 2007 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 18 Mar, 2005
Posty: 98
Skąd: PL
auto świetnie jeździ, widziałem podczas wizyty na świątecznym spotkaniu
rapix goń te ps'y :)
wielki szacunek za zmiany i nie poddanie się, bo widać że były momenty zwątpienia jak wydmuchana uszczelka czy te złe turbiny
pozdrawiam



_________________
Mk1 Cabrio Sportline | Mk3 GTI Edition | Mk4 GTI TDI | Lupo SDI
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 18 Kwi, 2007 
VW Maniak
VW Maniak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 26 Mar, 2004
Posty: 430
Skąd: Zambrów
Gadu-Gadu: 0
Auto: Audi S3 1.8T 330KM
azizi żebyś wiedział że gonie już niedługo bedzie troszke więcej i u mnie :)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 18 Kwi, 2007 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 20 Kwi, 2004
Posty: 5203
Skąd: Wroc
Gadu-Gadu: 1367975
Auto: caddy mk1
no to polecial ten golf. TDI ma potencjal, postaw go na ladnych kolach i rob show!



_________________
OLD VOLKSWAGENS NEVER DIE, THEY JUST GET LOWER
Offline
 Profil    1367975
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 1 z 4 [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe