Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy

 Strona 5 z 65 [ 962 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 
VW User
VW User
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 29 Wrz, 2004
Posty: 115
Skąd: Będzin
B_O_N_K napisał(a):
Poolger napisał(a):
NO widze BONK ze na spocie w łomzy poznałes częsc naszej Ekipy cfaniak Struna i Driver jeżdza pod Warmińsko Mazurską bandera cfaniak co zreszta widac na golfie strunika :-D
A uzupełnie swój poprzedni Post..odkad zapodałes glebe golf wyglada elegancko mało jzu mu brakuje może jakas oponka na nizszym profilku ;)
pozdro! cfaniak


Dzięki za opinię o moim autku ;) Profil będzie niższy (195/45R15) tylko nie wszystko na raz. Na razie przychamowuje mnie brak funduszy :(( ale myślę że będzie co raz lepiej ;)

Co do Struny i Drivera to całkiem spoko goście są ;)

PozdraVWiam całą ekipę :ok:


bardzo ladne autko
haslo dzwon podstawa tuningu sprawdza sie w 100% w naszym kraju ;)
co do lampek wreszcie ktos mowi ze clary juz sie przejadly - szczegolnie te super wyroby z chin :-D
te od wielkiego brata sa ladne i mozna takjie zapodac ew cale klary jasne bo masz ciemne auto i czarne sie zleja (chociaz efekt moze byc ciekawy)
co do felg - ja zostawilbym te co sa odlozyl troche grosza i spylic je (nie pasuja do tego auta chociaz lepsze to niz stalowki) i kupic jakies naprawde ladne (najlepiej zajrzec na cultstyle.pl oni tam ci juz doradza jakie kupic)

a reszta spoko - naprawde mi sie podoba
i jeszcze jedno - lakiernika masz drogiego ale przynajmniej robi swoja robote (tzn z fotek wynika - bo co zdjecie to jednak nie na zywo)

pozdro



_________________
http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2310
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 05 Paź, 2005
Posty: 43
Skąd: Myslovitz
Gadu-Gadu: 2258035
Auto: Audi A4 B5 Avant
B_O_N_K napisał(a):
Olafus napisał(a):
B_O_N_K napisał(a):
Olafus napisał(a):
pikeny ten golifk szkoda ze ja moim sie tak nie moge pochwalic ehh :( nawet kolor mam brzydki :ała:



Hmmm... dlaczego brzydki? Z tego co widzę pod Twoim nickiem to całkiem niezły furacz ;)


to tylko avarcik ale golfik jest inny ja mam bordowego na atsach pokaze ci fotke jak bedziesz chcial


Załóż profil na VWzone to wszystcu go zobaczymy :ok:

PozdróVWka ;)



no chcialbym zlozylem formularz itp ale dalej nie moge :/


Offline
 Profil    2258035
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
venom napisał(a):
bardzo ladne autko
haslo dzwon podstawa tuningu sprawdza sie w 100% w naszym kraju ;)
co do lampek wreszcie ktos mowi ze clary juz sie przejadly - szczegolnie te super wyroby z chin :-D
te od wielkiego brata sa ladne i mozna takjie zapodac ew cale klary jasne bo masz ciemne auto i czarne sie zleja (chociaz efekt moze byc ciekawy)
co do felg - ja zostawilbym te co sa odlozyl troche grosza i spylic je (nie pasuja do tego auta chociaz lepsze to niz stalowki) i kupic jakies naprawde ladne (najlepiej zajrzec na cultstyle.pl oni tam ci juz doradza jakie kupic)

a reszta spoko - naprawde mi sie podoba
i jeszcze jedno - lakiernika masz drogiego ale przynajmniej robi swoja robote (tzn z fotek wynika - bo co zdjecie to jednak nie na zywo)

pozdro


Patrząc na felgi jakie mam na Goferku czuję lekki niesmak, to fakt. Pewne plany już są ale jak wiadomo... kasa stoi na przeszkodzi :smutny: Ostatnio troszkę u mnie z nią cienko :(( No ale tak czy inaczej myślę że zagości na nim jakaś ładna felga obuta w oponę o niskim profilu ;)

Co do lakiernika to fakt - wychodzi dosyć drogo ale po części to moja wina, bo mam do wyboru lakier (tańszy czy droższy) i wybieram droższy - 350zł za litr. Poza tym jest to najlepszy lakiernik jakiego znam i moim zdaniem warto zapłacić nieco więcej aby uzyskać taki efekt ;)

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 27 Lis, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Olafus napisał(a):
no chcialbym zlozylem formularz itp ale dalej nie moge :/


Oj, przykro mi :(( ale chyba nic na to nie poradzę :smutny:

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Witam.

Zdenerwowałem się troszkę przed chwilką. Gdy stawiałem autko do lakiernika we środę (23.11.2005r) mówił że wszystko będzie gotowe na za tydzień (30.11.2005r). Gdy pojechałem w sobotę zobaczyć jak idą postępy dowiedziałem się że odbiór dopiero czwartek/piątek (1.12.2005r/2.12.2005r) a gdy przed chwilą zadzwoniłem okazało się że Golfik będzie gotowy dopiero w poniedziałek (5.12.1005r) :[

Troszkę się przez to wnerwiłem, tym bardziej że w poniedziałek rano mam ważny wyjazd :smutny:

Będę musiał wziąć Golfa brata. Echhhh... :$

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2005 
VW User
VW User

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2005
Posty: 108
Gadu-Gadu: 0
Auto: s4 b5 2,7bit
to sobie troszke w kulki lecą łobuzy.
ja czoraj zaczołem też troche swojego robić.
musiałem wstawić kawałek blaszki na klapie pod rejestracją bo troche rudy ja zjadł
i dziś kończe( chyba)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2005 
VW Master
VW Master
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 25 Lis, 2005
Posty: 220
Skąd: Beverly Hills
to faktycznie cos z tym twoim lakiernikiem jest nie tak skoro juz trzeci termin odbioru autka podaje no nic tylko deprecha


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
czeski napisał(a):
to faktycznie cos z tym twoim lakiernikiem jest nie tak


Hmmm... w sumie wiem co jest nie tak. Musiał ostatnio zwolnić jednego z pracowników i teraz zrobiły mu się zaległości. Czy chce czy nie, robota wolniej idzie - logiczne :smutny: Odkłada delikatnie terminy, tłumaczy ludziom dlaczego i ich przeprasza. Do tego powiedziałem mu aby mojego Golfa robił spokojnie i bez pośpiechu więc takie są tego efekty. Wolę poczekać kilka dni dłużej i mieć autko konkretnie zrobione a nie w taki sposób, że aby z zakładu wypchnąć i dla klienta oddać.

No nic - do poniedzialku muszę czekać :((

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw 01 Gru, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
A teraz napiszę coś, za co część z Was na pewno mnie skrytykuje :< No więc... postanowiłem założyć instalację gazową do mojego autka :)

Już wcześniej o tym myślałem ale teraz jestem tego pewien. Najpierw miała być sekwencja ale jak się później okazało, są problemy z sekwencją w tym silniku :smutny: Po prostu wtrysk digifant nie jest sekwencyjnym wtryskiem a poza tym na niskich obrotach, bez obciążenia ma czas otwarcia wtrysków poniżej 2ms i podobno żaden sterownik do gazu nie jest w stanie tego "obsłużyć". Evolution wyjaśniał mi to dokładniej ale nie jestem w stanie tego wytłumaczyć :o

Tak czy inaczej gdy dowiedziałem się że sekwencji nie da się u mnie wstawić zwątpiłem w instalację lpg bo zwykłej nie miałem zamiaru zakładać - zwężka na dolocie i zbyt duże straty mocy zniechęciły mnie skutecznie do zakładania gazu bann

Wszystko zmieniło się w momencie gdy poczytałem więcej o BLOSie. Czytałem różne fora, pytałem różnych ludzi i w końcu zdecydowałem że założę instalację lpg na BLOSie :) BLOS jest rodzajem miksera do gazu, jednak w przeciwieństwie do zwykłych mikserów, niemal w ogóle nie "zatyka" dolotu, a co więcej dawkuje gaz proporcjonalnie do przepływającego przez niego powietrza :ok: Czyli w każdym zakresie obrotów i niezależnie od obciążenia silnika mamy dobrze dobrany skład mieszanki jamajama Co więcej do instalacji na BLOSie nie potrzeba "komputera" do gazu i silnika krokowego, nie trzeba podłączać się pod sondę lambda itd, więc koszt takiej instalacji to koszt najprostrzej instalacji lpg (pierwszej generacji) i BLOSa ;) Jedynie zalecany jest wydajniejszy reduktor. Do tego planuję dołożyć urządzenie, które po przełączeniu na gaz, przyspieszy zapłon o jakieś 4-5 stopnie (gaz ma więcej oktanów od benzyny i aby to wykorzystać należy go wcześniej zapalić) ;)

Tak więc koszt całej instalacji wyniesie mnie około 2000zł. Instalacji która dla przykładu w silniku 1.8 16V powoduje spadek mocy na benzynie o 1-2KM i 3-5KM na gazie. Czyli spadek mocy na benzynie jest niezauważalny, co więcej na gazie także jest bardzo mały :ok: Dla porównania spadek mocy na normalnej instalacji wynosi około 10% :<

Niestety aby nie było zbyt łatwo, Polskie (a raczej Unijne) prawo zabrania zakładania instalacji gazowych (bez "komputera" i silnika krokowego) do silników, które wyposażone są w sondę lambda i katalizator bann Jednak silnik w moim autku seryjnie nie ma ani sondy lambda ani katalizatora, pomimo to że jest na elektronicznym wtrysku ;) Tak więc nie wiem jak to będzie w moim przypadku z legalnością tej instalacji :o Tak czy inaczej "gazownik" też człowiek i z pewnością można przygadać z nim aby wszystko było "legalnie" ;)

Aha, przez to że instalacje na BLOSie są przez prawo zabronione, trudno go kupić. Czasem można znaleźć go na Allegro za cenę w okolicach 400zł. Ja odkupiłem go od znajomego, który postanowił jednak nie zakładać instalacji lpg.

Zamieściłem kilka fotek dla tych, którzy pierwszy raz słyszą o BLOSie lub nie wiedzą jak on wygląda ;)

Image

Image

BLOS "zamknięty":

Image

BLOS "otwarty":

Image

Jak tylko odbiorę autko od lakiernika (najprawdopodobniej w poniedziałek) będę starał się jak najprędzej założyć instalację i przekonać się jak to naprawdę jest z tym wynalazkiem ;)

PozdróVWka ;)


Ostatnio edytowany przez B_O_N_K, Pią 06 Sty, 2006, edytowano w sumie 1 raz

Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 05 Paź, 2005
Posty: 43
Skąd: Myslovitz
Gadu-Gadu: 2258035
Auto: Audi A4 B5 Avant
podziwam cie i towjego golfa super jest ja jak swojego na wiosne zrobie to zmieszcze fotki


Offline
 Profil    2258035
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 03 Gru, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
Olafus napisał(a):
podziwam cie i towjego golfa super jest ja jak swojego na wiosne zrobie to zmieszcze fotki


Miło mi to słyszeć :) Gdy będziesz robił swojego to aparat w rękę i strzelaj fotki - fajna sprawa ;)

PozdróVWka i powodzenia przy przeróbkach ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2005 
VW Zone Older
VW Zone Older
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Lis, 2005
Posty: 2833
Skąd: wolfsgruppe.com
Gadu-Gadu: 0
Auto: Golf I GTI 1.8 8V,Golf I Cabrio ,Bora V5
No ładnie to wszystko opisujesz golfik bardzo ładny co do lampek do tyłu http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=75013043 :ok:



_________________
http://www.wolfsgruppe.com
Moja Golfina http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=24997 i tu tez http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=6944
Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 04 Gru, 2005 
Tech Mod
Tech Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 22 Lip, 2005
Posty: 2583
Skąd: Bargłów (podlaskie)
skrypol napisał(a):
No ładnie to wszystko opisujesz golfik bardzo ładny co do lampek do tyłu http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=75013043 :ok:


Dzięki za link. W sumie widziałem już wcześniej tą aukcję ale jak na złość wyzbyłem się kasy i raczej nie będę w stanie kupić tych lampek :ała:

Jeszcze raz dzięki :ok:

PozdróVWka ;)


Offline
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 05 Gru, 2005 
vw PITUŚ
vw  PITUŚ
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 05 Paź, 2005
Posty: 43
Skąd: Myslovitz
Gadu-Gadu: 2258035
Auto: Audi A4 B5 Avant
B_O_N_K napisał(a):
Olafus napisał(a):
podziwam cie i towjego golfa super jest ja jak swojego na wiosne zrobie to zmieszcze fotki


Miło mi to słyszeć :) Gdy będziesz robił swojego to aparat w rękę i strzelaj fotki - fajna sprawa ;)

PozdróVWka i powodzenia przy przeróbkach ;)


tak zrobie :) i tez bede opisywal wszytko dokladniej


Offline
 Profil    2258035
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon 05 Gru, 2005 
Admin of Vw Zone
Admin of Vw Zone
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 24 Mar, 2004
Posty: 2203
Skąd: VwZone
Gadu-Gadu: 0
Auto: Corrado
Olafus napisał(a):
B_O_N_K napisał(a):
Olafus napisał(a):
podziwam cie i towjego golfa super jest ja jak swojego na wiosne zrobie to zmieszcze fotki


Miło mi to słyszeć :) Gdy będziesz robił swojego to aparat w rękę i strzelaj fotki - fajna sprawa ;)

PozdróVWka i powodzenia przy przeróbkach ;)


tak zrobie :) i tez bede opisywal wszytko dokladniej

no i to sie chwali :)
B_O_N_K powodzenia w dalszej realizacji projektu...



_________________
VwZone.pl

Image
Offline
 Profil  
 


  • Klikając w reklamę wspierasz funkcjonowanie naszego forum!

    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
     Strona 5 z 65 [ 962 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 65  Następna


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
    YOLO Events - agencja eventowa Regeneracja wtryskiwaczy Skup aut Poznań
    Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
    Strony internetowe Zielona Góra Forum mechaniczne Skup aut Poznań
    Forum webmasterskie Autoczęści Ucando
    Wszystkie prawa zastrzeżone dla VWZONE.PL © 2003-2019 - Adwave.eu - strony internetowe